Prášková lakovna

30.11.2020
lakovna01

Společnost Josef Strnad, spol. s r.o. provádí lakování kovových předmětů práškovými barvami [známé též pod názvem komaxit] v nové moderní taktovací lince pro nanášení práškových barev. Nabízíme lakování železných, hliníkových a pozinkovaných dílů dle kompletního vzorníku barev RAL a NCS

 

Použitá technologie
Automatizovaná linka, založená na systému podvěsných dopravníků, se skládá z těchto technologických celků:


1] odmašťovací kabina 
2] suška po odmaštění 
3] stříkací kabina pro nanášení práškových barev 
4] vytvrzovací plynová pec

 

 Odmašťování a vysušení

 Zařízení   Rozměry dx š x v [v mm]    Technologie
 Odmašťovací postřikový taktovací stroj    3000 x 800 x 1600   fosfátování, oplach
 Suška   3000 x 800 x 1600   vysoušení

 

 Lakování

 Zařízení  Rozměry d x š x v [mm]   Technologie nástřiku
 Lakovací box   3000 x 800 x 1600  elektrostatika, elektrokinetika
 
 Vytvrzování 
 Zařízení  Rozměry d x v x š [mm]
 Vytvrzovací pec   3000 x 800 x 1600
 
Předúprava dílů
První fází celého procesu lakování je důkladné očištění a odmaštění předmětů fosfátováním v automatizované chemické předúpravně. Díly jsou odmaštěny za tepla pomocí fosfátovacího roztoku, následně opláchnuty vodou a na závěr osušeny v osušovací komoře.
 

Lakování dílů

Lakování se provádí buď elektrostatickou nebo elektrokinetickou metodou. Použití vhodné technologie je závislé na množství, určení nebo tvaru výrobku nebo typu použité barvy. Nástřik je prováděn v moderním stříkacím boxu z obou stran, díky čemuž se zefektivní celkový čas zhotovení i množství použité barvy. Tloušťka nástřiku se pohybuje v rozmezí 70 - 90mikronů. Jsme schopni nanášet jakoukoliv barvu vzorníku RAL a NCS. V případě požadavku na zvýšenou korozní odolnost nabízíme dvouvrstvý nástřik složený ze základní zinkové barvy a vrchní venkovní barvy.

 

Vytvrzování dílů 

Nalakované dílce jsou vytvrzovány v plynové vypalovací peci o rozměrech 3m [délka], 0,8m [šířka] a 1,6m [výška] při teplotě 160 - 200°C, přičemž doba a teplota vypalování závisí na druhu výrobku a použité barvě.

 

Balení
Velká pozornost je věnována expedici a balení výrobků. Běžně užíváme různé druhy plastových fólií, papírových kartonů, krabic, palet nebo individuální balení dle požadavku zákazníka. Pro transport zabaleného zboží zajišťujeme buď vlastní přepravu nebo sjednáváme smluvního dopravce.